Browar w Poznaniu – raj dla miłośników piwa o doskonałym smaku

Jedną z głównych atrakcji Wielkopolski jest browar w Poznaniu. Powstał on w 2003 roku i jest miejscem, które spaja tradycję z nowoczesnością. Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę w to miejsce to poznamy historię piwa i jego produkcji oraz historię powstania browaru, czekać też będą na nas inne rodzaje atrakcji. Możliwe będzie przyjrzenie się z bliska procesom, w wyniku których powstaje trunek o złotym kolorze. W Centrum Wycieczkowym Lecha będziesz mógł obejrzeć ogromne miedziane kotły i kadzie, stanowiące serce browaru oraz dowiesz się, do czego służą ogromne puszki ubrane w zielone płaszcze, znajdujące się nad browarem. Jedną z atrakcji stanowi także możliwość zobaczenia w jaki sposób rozlewa się piwo do 17 butelek i 27 puszek w trakcie zaledwie sekundy. Wykazując chęć wybrania się do tego miejsca, musimy zarezerwować wcześniej bilet. Należy pamiętać o tym, że na teren browaru wstępu nie mają dzieci. Bilet kosztuje naprawdę niewiele, a wycieczki odbywają się każdego dnia tygodnia, z wyłączeniem niedzieli. Istnieje również możliwość wynajęcia przewodnika, który opowie o historii piwa i powstania tego miejsca.

Podczas wycieczki będziemy mogli posmakować piwa oraz kupić pamiątki i gadżety. Wizytowanie trwa od 1, 5 do 2 godzin i odbywa się w kilkuosobowych grupach. Nie martwmy się jednak, jeśli zgłosiliśmy się pojedynczo, ponieważ zostaniemy z pewnością dołączeni do powstałej wcześniej grupy. Ponadto po czasie przeznaczonym na oglądanie tej atrakcji możemy wybrać się do pubu i porozmawiać ze znajomymi przy szklance zimnego trunku. Ta atrakcja Poznania była inwestycją, na którą nie chciało się początkowo zgodzić miasto. Na szczęście dzięki namowom prezydenta udało się wszystkich przekonać i rozpoczęto budowę instytucji z pomocą kompetentnego piwowara. Nie było to zadanie proste, ponieważ budowanie obiektu trwało aż 5 lat i wiązały się z nim ciągłe braki materiałów. Niestety w trakcie funkcjonowanie powstałego browaru również zaczęły pojawiać się liczne problemy. Do jednych z nich należały problemy w dostarczaniu potrzebnej energii, uzdatnianie wody oraz produkcja na ogromną skalę.

Atrakcja Poznania, którą jest browar nie była łatwą inwestycją, albowiem początkowo miasto nie chciało się zgodzić na jego wybudowanie. Jednakże pod wpływem decyzji prezydenta postanowiono skorzystać z doświadczenia jednego z piwowarów oraz wybudować browar. Prace budowlane trwały aż 5 lat, a w ich trakcie wielokrotnie pojawiały się braki niezbędnych do tego materiałów. Problemy pojawiły się także po tym, jak miejsce wytwarzania piwa zaczęło funkcjonować, ponieważ wystąpiły trudności z dostarczaniem potrzebnej energii, uzdatnianiem wody oraz rozmachem produkcji. Jednak z czasem zakład znalazł się w dobrej kondycji i zaczął przynosić oczekiwane zyski, zarząd postanowił też więcej w to miejsce zainwestować. Jeśli postanowimy zwiedzić omawianą atrakcję Poznania powinniśmy zaznajomić się z etapami wytwarzania piwa. Produkuje się go z podstawowych surowców, takich jak: woda, słód jęczmienny oraz chmiel. W następnej kolejności zaczyna się dwukrotne warzenie, fermentację, leżakowanie, filtrację oraz rozlewanie.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s