Nie czekaj! Odwiedź atrakcje Wielkopolski już dzisiaj!

Jedną z największych atrakcji Poznania jest browar, w którym produkuje się piwo. Jeżeli chcemy możemy wybrać się na wycieczkę do Centrum Wycieczkowego Lecha, w którym będziemy mogli przyjrzeć się bliżej produkcji piwa, poznać jego historię oraz skorzystać z możliwości degustacji. Planując wycieczkę do tego miejsca powinniśmy wcześniej zarezerwować bilety przez internet lub telefonicznie. Bilet kosztuje niewiele, zwykle jest to kilka lub kilkadziesiąt złotych. Z omawianej wycieczki nie mogą skorzystać dzieci, ponadto nie odbywają się one w niedzielę. Zwiedzanie browaru odbywa się w kilkuosobowych grupach i trwa od 1, 5 do 2 godzin. Jeśli zgłosimy się indywidualnie zostaniemy dołączeni do innej ekipy turystów. Warto skorzystać z okazji i wynająć przewodnika, który zaopiekuje się nami i dzięki swej wiedzy przybliży nam proces produkcji piwa, opowie o jego etapach a także o budowie tego miejsca i okolicznościach towarzyszących temu wydarzeniu. Podczas wycieczki będziemy mogli odwiedzić pub.

W trakcie tej wycieczki zdegustujemy piwa, a także zaopatrzymy się w liczne pamiątki i gadżety. Poruszanie się po obiekcie trwa 1, 5 do 2 godzin, wyłącznie w kilkuosobowych grupach. Nie martwmy się jednak, jeśli zgłosiliśmy się pojedynczo, ponieważ zostaniemy z pewnością dołączeni do powstałej wcześniej grupy. Ponadto po czasie przeznaczonym na oglądanie tej atrakcji możemy wybrać się do pubu oraz porozmawiać ze znajomymi przy szklance zimnego trunku. Omawiana atrakcja Poznania była inwestycją, na którą w pierwotnej fazie działania nie chciało udzielić zgody miasto. Jednakże po namowach prezydenta stwierdzono, że doświadczony piwowar rozpocznie budowę tej wielkiej instytucji. Nie było to zadanie łatwe, ponieważ budowanie obiektu trwało aż 5 lat i wiązały się z nim ciągłe braki materiałów. Niestety w czasie rozpoczęcia funkcjonowania wytwórni piwa także spotykano się z wieloma problemami. Jednymi z nich były trudności z dostarczaniem koniecznej energii, uzdatnianiem wody a także produkcją piwa na dużą skalę.

Smakoszy piwa powinna szczególnie zainteresować historia piwa i jego produkcja. Złocisty trunek, który spożywany jest przez wielu ludzi na świecie sporządzany jest z podstawowych surowców, czyli wody, słodu jęczmiennego oraz chmielu. Niestety mylne jest myślenie wielu z nas o tym, że chmiel to kluczowy składnik piwa, ponieważ jest on tylko jego przyprawą. Wszystkie wymienione składniki łączy się ze sobą i poddaje dwukrotnemu warzeniu. W pierwszej fazie składniki się rozpuszczają, natomiast w drugiej tworzy się warzona w kotle klarowna ciecz. Drożdże opadowe osadzają się w płynie podczas bazowego procesu fermentacji. Wywar, który powstanie musi leżakować przez okres dwóch tygodni, co umożliwi uzyskanie doskonałego smaku i aromatu, następnie następuje jego filtracja gwarantująca klarowność i trwałość cieczy. W ostatnim etapie piwo rozlewa się do puszek, butelek i beczek oraz rozwozi do hurtowni oraz sklepów. Podkreślić również należy, że piwo posiada pewien charakter leczniczy.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s