Piwo – poznaj tajniki jego produkcji oraz doskonałego smaku

Jeżeli chcesz skorzystać z atrakcji w Wielkopolsce z całą pewnością powinieneś wybrać się do browaru w Poznaniu. W Centrum Wycieczkowym Lecha zobaczysz jak powstaje piwo, czyli jeden z najbardziej cenionych przez Polaków trunków. Centrum to istnieje od 2003 roku i możliwe jest spróbowanie na jego terenie beczkowego piwa, które robione jest właśnie w tamtym browarze. Z całą pewnością musimy zwrócić uwagę na miedziane kotły i kadzie, które stanowią serce browaru i tworzą jego specyficzny klimat. Możliwe jest również uzyskanie informacji na temat tego, do czego służą duże puszki ubrane w zielone płaszcze i umieszczone nad browarem. Dużo wrażeń dostarczy możliwość zobaczenia na żywo jak rozlewa się w sekundę 17 butelek i 27 puszek piwa. Browar w Poznaniu jest zatem miejscem łączącym tradycję z nowoczesnością. Trzeba więc skorzystać z możliwość zwiedzenia browaru i zarezerwować sobie bilet. Można to zrobić poprzez wysłanie zgłoszenia internetowego bądź kontakt telefoniczny. Oprócz zwiedzenia Centrum Wycieczkowego w Poznaniu będziemy mogli również wybrać się do pubu.

Więcej na http://zwiedzaniebrowaru.pl

Tam będziemy mieli możliwość porozmawiania w większym gronie i zdegustowania uwarzonego piwa. W trakcie zwiedzania tej atrakcji Poznania zaopatrzymy się w sklepie w pamiątki i gadżety, których cena nie jest zbyt wygórowana, zobaczymy na żywo miedziane kadzie i kotły, w których waży się piwo oraz zaobserwujemy jak w ciągu sekundy możliwe jest rozlanie przygotowanego trunku do 17 butelek oraz 27 puszek. Historia powstania obiektu jest dosyć interesująca. Początkowo na wybudowanie browaru nie chciało zgodzić się miasto, jednak dzięki interwencji prezydenta podjęto decyzję o jego wzniesieniu. W czasie pięcioletniej budowy niejednokrotnie brakowało potrzebnych do tego celu materiałów. Kłopoty pojawiały się również w czasie działalności browaru, ponieważ zaistniały trudności z dostarczaniem energii, uzdatnianiem wody oraz masową produkcją. Po upływie pewnego czasu browar zaczął przynosić zyski, dlatego podjęto decyzję o kolejnych inwestycjach. Najnowsze technologie, które wprowadzono umożliwiły połączenie tradycji z nowoczesnością.

Fanów piwa powinna w szczególności zaciekawić historia piwa oraz opowieść o etapach jego produkcji. Trunek o złocistym kolorze, który posiada wielu zwolenników na świecie wytwarzany jest z najprostszych składników, jakimi są: woda, słód jęczmienny a także chmiel. Warto podkreślić, że błędne jest myślenie, że chmiel stanowi podstawowy składnik piwa, ponieważ jest on tylko jego przyprawą. Połączone składniki poddaje się w następnej kolejności warzeniu, które odbywa się dwukrotnie. W pierwszej fazie składniki się rozpuszczają, natomiast w drugiej tworzy się warzona w kotle klarowna ciecz. Istotnym elementem jest fermentacja, dzięki której osadzają się drożdże opadowe. Przygotowany wywar powinien leżakować przez dwa tygodnie, żeby uzyskać właściwy smak i aromat i dopiero po upływie tego czasu następuje filtracja nadająca klarowność i trwałość cieczy. Ostatni etap stanowi rozlanie przygotowanego piwa do puszek, butelek oraz beczek i rozdystrybuowanie ich. Podkreślić także należy, że piwo posiada pewien charakter leczniczy.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s