Przewodnik wie o produkcji i historii piwa najwięcej. Sprawdź!

Jeżeli chcesz skorzystać z atrakcji w Wielkopolsce z całą pewnością powinieneś wybrać się do browaru w Poznaniu. wycieczki poznań W Centrum Wycieczkowym Lecha zobaczysz jak powstaje piwo, czyli jeden z najbardziej cenionych przez Polaków trunków. Centrum powstało w 2003 roku i proponuje możliwość spróbowania beczkowego piwa, które produkowane jest na terenie browaru. Z całą pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na miedziane kotły i kadzie, które stanowią serce browaru i tworzą jego specyficzny klimat. Ponadto dowiesz się do czego służą duże puszki ubrane w zielone płaszcze Lecha, które wznoszą się nad browarem. Interesującym elementem wycieczki będzie możliwość obejrzenia procesu rozlewania piwa do 17 butelek i 27 puszek w ciągu zaledwie sekundy. Jest to więc miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Powinniśmy więc zdecydować się na jego odwiedzenie po uprzednim zarezerwowaniu biletu. Można to zrobić poprzez wysłanie zgłoszenia internetowego bądź kontakt telefoniczny. Prócz Centrum Wycieczkowego w Poznaniu możemy także wybrać się do pubu.

Pomysł dotyczący budowy tej atrakcji Poznania początkowo nie spodobał się zbytnio miastu, jednakże w wyniku zabiegów prezydenta postanowiono rozpocząć budowę, korzystając przy tym z doświadczenia jednego z piwowarów. Prace trwały pięć lat i towarzyszyły im liczne problemy, np. w brakach materiałów potrzebnych do wykonania konstrukcji. Udało się go jednak ukończyć, jednak problemy się nie skończyły. Pojawiły się trudności z dostawą energii, masową produkcją piwa oraz uzdatnianiem wody. Właścicielom udało się przetrwać ten czas i zaczęli osiągać spodziewane zyski. Z racji tego podjęto decyzję o kolejnych inwestycjach, dzięki którym możliwa była dalsza modernizacja, a tym samym stworzenie miejsca, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Ponadto zwiedzając browar możemy zobaczyć jak w ciągu zaledwie sekundy rozlewane jest piwo do 17 butelek i 27 puszek. Dla smakoszy piwa interesująca powinna stać się opowieść o tym w jaki sposób powstaje piwo. Podstawowymi składnikami tego napoju są: woda, słód jęczmienny i chmiel.

Smakoszy piwa powinna w szczególności zainteresować historia piwa i jego produkcja. Trunek o złocistym kolorze, który posiada wielu sympatyków na świecie wytwarzany jest z najprostszych składników, jakimi są: woda, słód jęczmienny a także chmiel. Warto podkreślić, że błędne jest myślenie, że chmiel stanowi podstawowy składnik piwa, ponieważ jest on tylko jego przyprawą. Połączone składniki poddaje się w następnej kolejności warzeniu, które odbywa się dwukrotnie. Za pierwszym razem składniki się rozpuszczają, natomiast za drugim powstaje klarowna ciecz, która warzona jest w kotle. Istotnym elementem jest fermentacja, dzięki której osadzają się drożdże opadowe. Przygotowany wywar musi leżakować przez dwa tygodnie, żeby uzyskać właściwy smak i aromat i dopiero po upływie tego czasu następuje filtracja nadająca klarowność i trwałość cieczy. W ostatnim etapie piwo rozlewa się do puszek, butelek i beczek oraz rozwozi do hurtowni i sklepów. Piwo, które posiada sporą liczbę fanów ma także pewien charakter leczniczy.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s