Przewodnik wie o produkcji i historii piwa najwięcej. Sprawdź!

Jedną z dużej liczby atrakcji Wielkopolski jest browar znajdujący się w Poznaniu. Jeżeli jesteśmy fascynatami piwa i chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie musimy wybrać się na wycieczkę do Poznania. Podczas zwiedzania Centrum Wycieczkowego Lecha będziemy mogli zobaczyć z bliska jak wytwarza się piwo, posłuchamy historii dotyczących przygotowań oraz budowy browaru. Jeśli więc zamierzamy wybrać się w to miejsce musimy wcześniej zarezerwować bilet, którego kosz wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W wycieczce nie mogą uczestniczyć dzieci, natomiast trwa ona od 1, 5 do 2 godzin. Obejrzeć tą atrakcję Wielkopolski możemy w ciągu każdego dnia tygodnia wykluczając niedzielę. Możliwe jest również wynajęcie przewodnika posiadającego obszerną wiedzę na temat tego miejsca, którą chętnie się z nami podzieli. W trakcie wycieczki będziemy w stanie posmakować piwa w pubie oraz dokonać zakupu pamiątek i innych gadżetów. Bardzo interesująca dla wycieczkowiczów powinna okazać się opowiedziana przez przewodnika historia powstania browaru. Więcej na zwiedzanie browaru

Tam będziemy mieli możliwość porozmawiania w większym gronie i zdegustowania uwarzonego piwa. Podczas zwiedzania tej atrakcji Poznania będziemy mogli kupić w sklepie pamiątki i gadżety w niskich cenach oraz zobaczyć na żywo miedziane kotły i kadzie, w których przygotowuje się piwo a także poobserwujemy proces, w którym w ciągu sekundy możliwe jest rozlanie piwa do 17 butelek i 27 puszek. Historia powstania obiektu jest dosyć interesująca. Początkowo na wybudowanie browaru nie chciało zezwolić miasto, jednak dzięki interwencji prezydenta podjęto decyzję o jego wzniesieniu. Prace budowlane trwały 5 lat, a w ich trakcie często brakowało potrzebnych surowców. Kłopoty pojawiały się również w czasie działalności browaru, ponieważ zaistniały trudności z dostarczaniem energii, uzdatnianiem wody oraz masową produkcją. Jednakże browar po pewnym czasie zaczął osiągać zyski więc zdecydowano się na kolejne inwestycje. Najnowsze technologie, które wprowadzono umożliwiły zjednoczenie tradycji z nowoczesnością.

Po pewnym okresie warunki się poprawiły i browar zaczął przynosić spodziewane zyski. W związku z tym zarząd podjął decyzję o kolejnych inwestycjach, które usprawniły produkcję piwa i umożliwiły zastosowanie najnowszych technologii. Niezwykle interesująca dla zwiedzających powinna być opowieść o historii piwa a także etapach jego wytwarzania. Uwielbiany przez wielu ludzi na świecie trunek o złocistym kolorze wytwarzany jest z najprostszych surowców, które stanowi krystalicznie czysta woda, słód jęczmienny lub chmiel. Należy podkreślić, że chmiel nie stanowi zasadniczego składnika produkowanego napoju, tylko jego przyprawę. Następnie rozpoczyna się proces dwukrotnego warzenia, w trakcie którego wszystkie składniki rozpuszczają się w wodzie, warzą w kadzi a następnie odpowiednio fermentują. Świeżo wyprodukowane piwo powinno przez dwa tygodnie leżakować, żeby mogło uzyskać właściwy smak i aromat. Do jednego z ostatnich etapów należy filtracja za sprawą, której piwo staje się klarowne oraz rozlewa się je do puszek, butelek i beczek.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s