Piwo, czyli krystalicznie czysta woda, słód jęczmienny i chmiel

Jedną z największych atrakcji Poznania jest browar, w którym produkuje się piwo. Jeżeli chcemy możemy wybrać się na wycieczkę do Centrum Wycieczkowego Lecha, w którym będziemy mogli przyjrzeć się bliżej produkcji piwa, poznać jego historię oraz skorzystać z możliwości degustacji. Jeżeli planujemy wycieczkę do tego miejsca, musimy uprzednio zarezerwować przez internet lub telefonicznie bilety. Koszt określonego biletu wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych. Z omawianej wycieczki nie mogą skorzystać dzieci, ponadto nie odbywają się one w niedzielę. Zwiedzanie browaru trwa około 1, 5 do 2 godzin i odbywa się w grupach złożonych z paru osób. Jeżeli zgłosimy się indywidualnie zostaniemy dołączeni do innej ekipy turystów. Warto skorzystać z okazji i wynająć przewodnika, który zaopiekuje się nami i dzięki swej wiedzy przybliży nam proces produkcji piwa, opowie o jego etapach a także o budowie tego miejsca i okolicznościach towarzyszących temu wydarzeniu. W czasie wycieczki będziemy mieli też możliwość odwiedzenia pubu.

Więcej na atrakcje w wielkopolsce

W trakcie tej wycieczki zdegustujemy piwa, a także zaopatrzymy się w liczne pamiątki i gadżety. Wizytowanie trwa od 1, 5 do 2 godzin i odbywa się w kilkuosobowych grupach. Jeżeli jednak zgłosiliśmy się indywidualnie, to nie musimy się o nic obawiać, ponieważ zostaniemy dołączeni do innej grupy wycieczkowiczów. Ponadto po czasie przeznaczonym na oglądanie tej atrakcji możemy wybrać się do pubu oraz porozmawiać ze znajomymi przy szklance zimnego trunku. Omawiana atrakcja Poznania była inwestycją, na którą w początkowej fazie działania nie chciało udzielić zgody miasto. Jednakże po namowach prezydenta ustalono, że doświadczony piwowar rozpocznie budowę tej wielkiej instytucji. Zadanie to nie należało do najłatwiejszych, ponieważ budowa trwała aż 5 lat i w trakcie niej wielokrotnie pojawiały się braki materiałów. Niestety w trakcie funkcjonowanie powstałego browaru także zaczęły pojawiać się liczne problemy. Jednymi z nich były trudności z dostarczaniem potrzebnej energii, uzdatnianiem wody a także produkcją piwa na dużą skalę.

Po pewnym czasie warunki się poprawiły i browar zaczął przynosić spodziewane zyski. W związku z tym zarząd podjął decyzję o następnych inwestycjach, które usprawniły produkcję piwa i umożliwiły zastosowanie najnowszych technologii. Interesująca powinna okazać się dla turystów historia piwa oraz opowieść o etapach jego produkcji. Uwielbiany przez wielu ludzi na świecie trunek o złocistym kolorze sporządzany jest z najprostszych surowców, które stanowi krystalicznie czysta woda, słód jęczmienny lub chmiel. Należy podkreślić, że chmiel nie stanowi zasadniczego składnika produkowanego napoju, tylko jego przyprawę. Dalszy etap stanowi dwukrotne warzenie, które gwarantuje rozpuszczenie wszystkich składników w wodzie, które w następnej kolejności poddawane są fermentacji. W następnym etapie świeżo uwarzone piwo musi leżakować dwa tygodnie, aby mogło uzyskać należyty smak i aromat. Do jednego z ostatnich etapów należy filtracja za sprawą, której piwo staje się klarowne i rozlewa się je do puszek, butelek i beczek.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a comment